מיומנה של מאמנת עסקית 8

יעל פיינגולד - חילוץ מתקיעות עסקית ב60 יום - מיומנה של מאמנת עסקית8

שאלה ממלכה,

יעל שלום,

אני עובדת במחשבים, ומזמן חושבת על פתיחת עסק משלי כדי להיות יותר זמן בבית ופחות תלויה בבוס. העניין שאין לי הרבה כסף ואני חוששת.

איך נכון להתארגן מבחינה כספית? האם נכון להתבסס על הון עצמי או עדיף לקחת הלוואה?


"להורדת גלגל העסק" מיפוי הפריצה העסקית שלך – לחצי כאן

שלום מלכה, את לא לבד.

המון נשים רוצות לפתוח עסק עצמאי כי זה נשמע נוצץ. רווחי. כיף. מגשים חלום. את שולטת בזמן שלך, כולם נוהרים אליך ומבקשים את שירותייך?

באמת? זה תמיד כך?

חיי נישואין נשמעים מרתקים, חמים, מגשימים, תקשורתיים, מושלמים.

האמנם?

ילדים זה משהו כל כך מתוק, חמוד, כיף, הפעלות, משחקים, ציחקוקים,

תמיד? לכולם?

ברור שלצערנו התשובה היא לא  תמיד… והלוואי!

הרי כל אחת מבינה שלפני הקמת בית צריך לעבור הדרכת כלות גם השקפתית וגם הלכתית כדי להתכונן בצורה נכונה לחיים משותפים כהלכה.

וכל מי שהיא אמא בשלב כזה או אחר מבקשת הנחיית הורים או כתובת לשאלות כדי לבנות בית מכיל, עם גבולות שמחה ויראת שמים.

אבל משום מה, כשזה מגיע לפתיחת עסק, משום מה זה חסר.

לכן מלכה, השאלה היא לא מהיכן נכון להשיג כסף, אלא מה צריך בשביל להצליח ולהרוויח!

לא מלמדים את זה בסמינרים. ולא בלימודי מקצוע, שם מלמדים רק איך להיות מקצוען ושכיר מעולה, אבל לא מלמדים איך להצליח ולהרוויח ולהתפרנס בכבוד ממה שאני עושה טוב

ואז, רובנו ככאלו שלא קיבלו השכלה עסקית, רואות מישהי שיש לה חנות וזה נראה כיף, שומעות על פאנית מהבית וזה נשמע רווחי ונוח, פוגשות  במעצבת אירועים שכל היום מתעסקת בפרחים ונראה שיש לה מלא זמן והיא לא עבד כמוני כל היום בעבודה , ואז זה קורץ.

ואז המון נשים, ברוכות בכישורים שעושות משהו בצורה מקצועית, מחליטות- גם אני רוצה!

פנתה אלי קוסמטיקאית, שפתחה לא מזמן מכון.  איבזרה את המקום עד הבורג האחרון שיהיה מתאים לשנדליר ולשטיחון הוורדרד המעוצב. יושבת ובוכה:  השקעתי 30,000 שקל ואף אחת לא באה. ניסיתי לבדוק איתה מה אפשר לעשות אבל אז היא בכתה יותר חזק שלא נשאר לה שקל כדי לשווק ולהביא לקוחות.

לאן אני חותרת?

לפני שאת חושבת לפתוח עסק ולהשקיע כסף, את חייבת לוודא שיש לך את התשתית, הכלים והאפשרות להיות בעלת עסק כלומר שאת מבינה מה למכור, למי למכור, והכי חשוב איך למכור! ואחרי שהבנת את זה, לפני שהשקעת את השקל הראשון בציוד ואביזרים, קודם כל תתחילי למכור! ואם הולך לך אז ורק אז! אפשר להשקיע כסף, למנף את העסק ולגדול

כלומר החוק הוא: קודם לומדים איך להכניס כסף ואז מוציאים.

יעל ,את בטח שואלת… לא הבנתי איך למכור אם אני לא משקיע בבניית העסק.

אז הנה אני אתן לך כמה כלים כדי שתבדקי עוד לפני שאת פותחת ומשקיע אלפים או במקרה המסוכן יותר מאות אלפי שקלים בחנות או מוצרים פיזיים המצריכים ייצור ואחסון.

קודם כל תלמדי למכור את המוצר או השירות שאת רוצה לתת.

את אולי הלב של העסק אבל מכירות זה המנוע. את יכולה להתנסות בלמכור מוצר של מישהי אחרת שנותנת מוצר דומה לשלך. להבין מה צריך, מה חסר, ואיך זה עובד הכי טוב ממישהי שכבר מצליחה. הסיבה הכי טובה להיות שכירה (בעיניי) היא כדי לקבל כסף על סטאג' במקום לשלם מהכיס שכר לימוד😊

תבססי את תחילת העסק על כמה שיותר הוצאות משתנות.

כלומר את כל ההוצאות הקבועות (כמו שכירות, חשמל, מזכירה, ציוד) תהפכי ככל הניתן להוצאות משתנות (אשר תלויות בכמות הפעילות והמוצרים הנמכרים ). איך עושים את זה? כמעט כל בעלת עסק דומה לשלך יש לה זמן בלאי, לכן את יכולה להשכיר חדרים לפי שעות, לקחת שרותי מזכירה מרחוק, לשלם פר מוצר אפילו שזה יותר יקר בהתחלה, להיות מתווכת של דברים וכדומה.

כשמגיעים לנקודת איזון- תתקדמי.

כשתגיע למקודה שמצריכה אותך לעזוב את מקום העבודה כי את מצליחה, פיתחת קשים, צברת מאגר לקוחות או כשכמות הכסף שאת מוציאה על יחידות בודדות של השכרה תעלה על המחיר של קנייה קבועה או התחייבות קבועה, זה הזמן להתקדם ולעשות השקעה.

אם תפעלי כך, לא רק שהרווח שלך מהעסק יגדל אלא גם תמזערי את הסיכון הכספי שלך. ואז לשאלתך… האם לקחת הון עצמי או הלוואה,  זה כבר לא יהיה משנה. כי את כבר יודעת איך להכניס ויש לך הוכחות שהמוצר שלך נצרך, את יודעת למי למכור ואת יודעת ומצליחה למכור אותו!

זה יהיה הזמן ללכת לבנק או להכניס משקיע ולמנף את העשייה.

אז תגידי, את יודעת לעשות את זה? האם יש לך את הכלים הכי חשובים כדי שהכישורים שלך יהיו עסק מפרנס? מוזמנת לשלוח אלי מייל office.yaelf@gmail.com  ולשתף.


"להורדת גלגל העסק" מיפוי הפריצה העסקית שלך – לחצי כאן

אהבתם? שתפו!

העסק הגיע לתקרת זכוכית של זמן שאת משקיעה, הסכום שאת רואה בחשבון או אופק הפיתוח?
צרי קשר, נראה איך לקחת אותך הכי גבוה שאפשר בלי לוותר על ערכים.