להיות מיוחדת


לכתבה ב"אשת" לחצי כאן

לפגישה הגיע רחל שטיין, עוד גרפיקאית. היא למדה- איפה שכולם למדו, היא אמרה שהיא עושה אסטרטגיה- כולן אומרות, היא מציגה את עצמה בתור מישהי שעושה גרפיקה ומיתוג, רוצה לעבוד עם עסקים קטנים. אחרי שעבדה 5 שנים בתור גרפיקאית במערכת עיתון, נהיה לה צפוף. צפוף בלו"ז הנוקשה, צפוף בשכר שיש לו תקרה מזכוכית שאף אחד לא רואה אותה אבל כולם יודעים שהיא שם.


"להורדת גלגל העסק" מיפוי הפריצה העסקית שלך – לחצי כאן

עברו מאז עוד שנתיים, היא ממשיכה לתת מחירים זולים, כי זה מה שמשאיר את הלקוחות, המחשבה על העלאת מחירים מעבירה אצלה זיעה קרה בכל הגוף והינף יד של ביטול מיידי, היא כבר החליטה עבורם שהם לא ירצו, ובעצם, למה להם לרצות? הרי היא סתם עוד אחת.
היא עוד גרפיקאית, הם תמיד יכולות ללכת לזולה יותר.
אז למה בעצם להם להגיע דווקא אליך? שאלתי, עם ארשת פנים של "מזלזלת" רק כדי שהיא תשמע את ההד של המילים הקשות שקוברות אותה ואת החלום העסקי שלה. למה? הרי כל אחת שסיימה לימודים יכולה לצייר להם את מה שאת עושה
לא! זה לא נכון, התרעמה.
סוף סוף ראיתי אצלה ניצוץ.
תסבירי, מה לא נכון? ביקשתי
זה לא נכון שכל אחת יכולה! אני עבדתי 5 שנים במערכת עיתון, ערכתי מאות אם לא אלפי פרסומות בחיים שלי, את יודעת איזה קשה זה לייצר פרסומת עבור מישהו? הרי העיתונות היא ג'ונגל! זו ממש אומנות לייצר משהו שמשדר בשבריר שניה את הרגש, המסר וההנעה לפעולה. הרי אנשים מפרסמים בשביל שיתקשרו אליהם. יעל, עשיתי סטאג' וסטטיסטיקה על זה מכל השנים שם
ו… מתקשרים? שאלתי.
כן, ברור, אחרת לא היו משאירים אותי שם, לקוחות רצו דווקא אותי, כי ידעתי להדגיש ולסנן את מה שצריך.
אז מה את עושה בעצם, רחל?
אני גרפיקאית, ואני רוצה להיות ממתגת ושיבואו אלי
לא רחל! התעקשתי. את ממש לא גרפיקאית, גרפיקאיות יש מאות!
רגעי בלבול של מבוכה מילאו את החדר, שתיקה רועמת ואז עוד שאלה.
רחל, אם מישהי רוצה לפרסם את עצמה בעיתון, והיא תשלם 520 שקל. לא לך, אלא לגרפיקאית אחרת, מה היא תרגיש? זה יהיה לה מדוייק? האם כדאי לה אפילו שהאחרת היא גרפיקאית מעולה…
לא! פרסומת זה לא רק מה יפה, יפה זה הבסיס. אני בעיקר מתמקדת במה מוכר, מה תופס את העין ומה מניע לפעולה כי המטרה שלי זה שיהיו לה טלפונים ופניות מזה. זה לא מסמך מיתוגי, זה מסמך שיווקי.

רחל, אני לא מרשה לך מהיום לקרוא לעצמך גרפיקאית! את ממש לא.
יעל אז מה אני? רגע, אני מעצבת שיווקית! ההתרגשות מילאה את החדר וכמו הבזק שניה שבה 10 שנות פעילות קיבלו חיתום.
יעל, אני מעצבת שיווקית, שמייצרת פרסומות ממירות!


ואני תוהה, מה אותה רחל, אותה דינה, אותה רינה, היו ממשיכות לחוות, איך היום יום שלהן נראה, איך השיחה שלהן מתקיימת עם לקוחה שאומרת להן זה יקר, אם הן לא אוצרות ונוצרות את הניצוץ שלהן, את החבילה השלמה, את התהליך השלם של חייהן לכדי הוצאת התמצית שמועברת כתועלת ללקוחה על מגש של זהב. הרי השיווק, המכירות, הביטחון, הניהול העצמי, הכל מקבל תפנית חדה, קלות וסיפוק אדיר כשמצליחים לדייק את העשייה. את לא עוד אחת, יש מאחוריך היסטוריה. אנרגיה שאם שתנתבי אותה כלייזר למי שזקוק לזה, התוצר של זה ותופעת הלוואי תהיה- יותר כסף, יותר שליחות, יותר הגשמה וניתוב למי שאת יכולה להיות בגרסה הכי מועילה ומשמחת שלך.

בתוכנית הגרעין, אנחנו נשים עצמאיות מקבלות פיצוח לניואנסים הקטנים שמנהלים להן מהלכים גדולים, ולא רק. גם מוצאים להם נתיב של מכירות, שיווק ופשוט מזיזים סוללים, מאמנים ומובילים אותן ישר לעסק חי, בריא שמניב!
יעל פיינגולד, מפתחת שיטת חילוץ מתקיעות עסקית, A.B בניהול, מאמנת, מרצה ומנחה לעצמאיות ובארגונים.
yaelfaingold@gmail.com


"להורדת גלגל העסק" מיפוי הפריצה העסקית שלך – לחצי כאן

אהבתם? שתפו!

העסק הגיע לתקרת זכוכית של זמן שאת משקיעה, הסכום שאת רואה בחשבון או אופק הפיתוח?
צרי קשר, נראה איך לקחת אותך הכי גבוה שאפשר בלי לוותר על ערכים.