איך כוס ברד בעלות של חצי שקל גרמה לי לבחור בעסק

'זמן שהייה' הנו מושג שכדאי לכם לאמץ בעסק על מנת לשמור על לקוחות קיימים ולהגדיל הכנסות. היכנסו למאמר המחכים של יעל פיינגולד, ותבינו איך השקעה קטנה…


"להורדת גלגל העסק" מיפוי הפריצה העסקית שלך – לחצי כאן

בבין הזמנים יצאנו לטיול עם כל המשפחה, חשבנו שזו ממש אטרקציה להיכנס עם הילדים למנהרת שטיפת מכוניות- זול, מעניין, ילדים מרוגשים, הורים שמחים ומרגיעים, בקיצור, גיבוש משפחתי. ממליצה!

כמובן שחוץ מהמנהרה לא צפינו לשום אטרקציות מיוחדות ולקחנו בחשבון שנצטרך לשרוף חצי שעה בשמש עם ארבעה פצפונים, אבל החלטנו שזה שווה את זה. הייתי מוכנה כבר להתחיל לסבול אך אז, בעל שטיפת המכוניות הפתיעה אותי.

בהשקעה של חצי שקל גרם לי מהיום והלאה לסמן אותו בתור שטיפת המכוניות הנבחרת שלי, ואפילו לשקול מדי פעם אחר הצהריים מפנק עם הילדים.

איך?!

מיד לאחר הפקדת המכונית לשני גרוזינים חביבים עם סמרטוט רטוב ביד ושואב רועש, בעל החנות הכניס אותנו לחנות, ו.. הנה ההפתעה!

שתי מכונות ברד בטעם ענבים ובטעם אבטיח חיכו לנו. כל ילד משובבי קיבל כוס ברד אותה שלק דרך קשית צבעונית, ואז עבר לדוג פתיתי ברד עם כפית. כעבור 20 דקות קיבלנו ילדים שחוו מנהרת קצף, התענגו על כוס ברד (אחת סחטה 2…) וגם.. רכב נוצץ מוצר מדף מהחנות (שלא באמת היינו צריכים….)

מה הוא עשה?

בשפה המקצועית קוראים לזה "זמן שהייה", הסטטיסטיקה אומרת שככל שאשהה יותר בחנות או לידה, כך אחשף ליותר מוצרים והסיכוי שאקנה יגדל. בעולם המקביל (הדיגיטלי) קוראים לזה 'דף נחיתה מושך' וחווית גלישה שגורמים ללקוחות להישאר יותר זמן באתר.

רוב האנשים חושבים שחשוב להביא לקוחות חדשים, אני מסכימה, אבל לעיתים יותר קל להפוך ציפור אחת ביד ללקוחה קבועה וחוזרת, מאשר 1000 ציפורים על הדף.

לא התבלבלתי. התכוונתי למה שכתבתי. אני פוגשת הרבה אנשים שמתמקדים איך להביא עוד אנשים ועשים את זה דרך פרסומת ל1000 איש ומחפשים את הטריקים לצוד אותם ולהביא אותם אליהם,

היום אני אתן זווית חדשה על האפשרות לנצל את מעמד הפגישה ה"טבעי" כדי להפוך את האיש שהיה שם "על הדרך" ללקוח חוזר.

לעיתים חנויות לא זוכות לבידול מיוחד- פרט לחלון ראווה יותר יפה ויותר מושך או שלטי מבצעי קאסח, אין להם כלים.

לכן, כל שעליהן לעשות כדי להגדיל מכירות: להעלות את זמן השהות בחנות או לידה ו"לגרום" ללקוחות להתעכב לידך. התוצאה: חשיפה לעוד מוצרים, ייצור קשר נוסף והמרה מהתעניינות לרכישה.

דוגמאות:

מה חנות חיות שאין לה שום יתרון על אחרות ולא מכירים אותה יכולה לעשות כדי שהאנשים יעצרו לידה ויגדילו את זמן החשיפה שלהם בחנות?- תחשוב מי המושך בחוט? הכלב! ומה הוא רוצה? לשתות! ולכן, אם תשים בפתח החנות קערה קבועה של מזון ומים, בוודאי אחוז העוצרים ליד החנות תעלה משמעותית והסיכוי שהבעלים יקנה משהו עבור רקסי או פינצ'י- עולה.

בעל חנות טלפונים שאין לה שום בידול ויש עוד עשרות כמוהו ברחוב או בקניון, מה יעשה? יחשוב מה אני יכול לעשות שיהווה יתרון לא הוגן, יקל על הלקוח ויתן לי נקודת זכות וזמן חשיפה? פשוט!

יעמיד נקודת חשמל בכניסה לחנות עם 5 סוגי מטענים לשימוש חופשי! חסרי הסוללה יבואו להיטען ובדרך יגהצו אשראי על איזה אוזניה או כיסוי.

חנות נעליים- תבטיח בלון צהוב לכל ילד שקונה נעליים.

אם כל בעל עסק יבדוק מה הוא יכול לעשות כדי להשאיר אצלו את מי שכבר הגיע, עבר, ביקר, קנה בעבר, במקום לרוץ אחרי קהל חדש, בוודאי יעלה על מסלול של ספירלת עליה בעסק, במקום התנעה כל פעם מחדש, אפילו שהעסק כבר קיים שנים…


"להורדת גלגל העסק" מיפוי הפריצה העסקית שלך – לחצי כאן

אהבתם? שתפו!

העסק הגיע לתקרת זכוכית של זמן שאת משקיעה, הסכום שאת רואה בחשבון או אופק הפיתוח?
צרי קשר, נראה איך לקחת אותך הכי גבוה שאפשר בלי לוותר על ערכים.